Dzwony i modlitwa o ustanie epidemii

W uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, o godz. 12 w kościołach zabiją dzwony, wzywające do modlitwy w intencji ustania epidemii, za chorych, służby medyczne i zmarłych.

To odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka. Na wezwanie Papieża poparte przez abp Stanisław Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, odpowiedział także bp Tadeusz Lityński. Kapłani diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w jedności z całym Kościołem jutro w papieskiej intencji oprócz " Anioł Pański","Ojcze nasz" i potrójnego "Zdrowaś, Maryjo" odmówią także modlitwę zaproponowaną przez kard. Angelo Bagnasco, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatów Europy (tekst poniżej). Do modlitwy zaproszeni są także wszyscy wierni i ludzie dobrej woli.

Modlitwa na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca 2020 r.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!