Chrześcijanie nie obchodzą Halloween

Biblia mówi: „Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by (...) pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych” (Powtórzonego Prawa 18:10-12, Biblia jerozolimska).

Chociaż niektórzy uważają Halloween za nieszkodliwą zabawę, to według Biblii towarzyszące mu praktyki wcale takie nie są.

W Liście 1 do Koryntian 10:20, 21 czytamy: „Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów” (Biblia Tysiąclecia).

Bóg zakazuje nam praktyk okultystycznych, ponieważ kryją się za nimi demony: „Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoja córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej, ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych; gdyż obrzydliwością dla Pana jest każdy, kto to czyni (Pwt 18:10-12).

Papież Benedykt XVI uczy, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Papież Franciszek uważa, że należy zakazać „zła”, jakim jest Halloween. Ojciec święty jest przerażony rosnącą liczbą opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween.

Historia powstania tego obrzędu mocno każe nam się otrząsnąć. Proszę zobaczyć, iż już samo przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, inspiruje do tworzenia przestrzeni budzącej grozę, strach, lęk, a ta z kolei staje się nierzadko otwartym polem dla różnych wróżb czy wywoływania duchów. Należy wiedzieć, iż to wszystko jest momentem wzywania pomocy szatana a także stanowi formę wtajemniczenia w okultystyczno-demoniczny świat. Uczestnicząc w obrzędach przebierańców nieświadomie czy też dla zabawy bierzemy udział w praktykach poświęconych szatanowi. Ci którzy Boga obierają za Pana swego życia, powinni trzymać się z dala od takich obrzędów i nie godzić się na żadne kompromisy. Uczestnictwo w takim rycie jest zawsze grzechem i otwarciem się na każde diabelskie działanie. Dlatego chwała dla tych wszystkich, którzy tego dnia tworzą bale lub wieczory modlitewne ze Świętymi ucząc dzieci, jak dobry jest Bóg.

Psalm 37: „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał”.